Hlavní stránka Kancelář OSH Píší o nás v tisku Šárka Jiroušová Mistryní světa
Šárka Jiroušová Mistryní světa

šárka mistryní světaMistryně světa v požárním sportu jsou z České republiky

Poslední den mistrovství světa patřil požárním útokům. Český ženský tým byl před poslední disciplínou na průběžném druhém místě a ztrácel na vedoucí Rusko 5 bodů. Holky startovaly jako čtvrté a hned prvním pokusem se vyšplhaly na první místo v disciplíně a jejich čas už do konce disciplíny nikdo nepřekonal. S přičtením 4. místa z výstupu na cvičnou věž, 2. místa ze stovek, 2. místa ze štafety 4 x 100 metrů získal tým celkový součet 9 bodů a to znamenalo mistrovství titul! Na druhém místě skončily Rusky a na třetím pak Kazašky.

V průběžném pořadí v kategorii mužů byli  naši muži na třetím místě za Rusy a Bělorusy. Ani jeden ze dvou pokusů však nebyl stoprocentní a českému reprezentačnímu týmu se nepodařilo třetí místo udržet. Celkově tak brali 4. místo z výstupu na cvičnou věž, 2. místo z běhu na 100 metrů s překážkami, 3. místo ze štafet a 6. místo z požárních útoků. Mistry světa jsou Bělorusové, druzí pak Rusové a třetí Ukrajinci.

Češi mají dva mistry světa

Ve čtvrtek 28. září byla na programu Mistrovství světa v požárním sportu v tureckém Izmiru disciplína běh na 100 metrů s překážkami. A tady si české týmy dělaly velké naděje. A právem!

V dopoledním závodu žen postoupily do semifinále hned čtyři naše závodnice – Veronika Krpcová, Lucie Hirmerová (v novém osobním rekordu 16,83), Markéta Marková a Šárka Jiroušová. Pro účast ve finále si doběhly Markéta a Šárka a v něm svými výkony (16,74 a 15,95) braly hned dvě medaile. Markéta  časem 16,48 bronz a Šárka se časem 16,00 stala mistryní světa!!! Tým obsadil druhé místo do celkového hodnocení. V průběžném pořadí se česá děvčata drří na třetím místě za Ruskem a Beloruskem.

Také v odpolední soutěži mužů se Češi neztratili! Skvělé časy Dana Klvani (15,23), Lukáše Kroupy (15,42), Martina Lidmily (15,65), Václava Divoše (16,03), Pavla Krpce (16,30), Václava Novotného (17,03) zajistily národní reprezentaci druhé místo do celkového hodnocení. Celý den vyvrcholil semifinálovými běhy, do nichž nastoupili Dan Klvaňa a Lukáš Kroupa. Ve finále pak Dan předvedl úžasný výkon – 14,97!!! Porazil tak hvězdu požární sportu Vladimira Sidorenka z Ruska a stal se mistrem světa v běhu na 100 metrů s překážkami! Muži hájící české barvy jsou tedy v průběžném pořadí na 4. místě za Ukrajinou, Ruskem, Běloruskem.